Showing posts with label În Română. Show all posts
Showing posts with label În Română. Show all posts
Monday, March 1, 2010
Tuesday, August 25, 2009
Sătul de...
Mă uitam aiurea pe youtube şi am descoperit nişte spoturi care se intitulează "Sătul de..."
Sunt mai multe, da` astea-s cele mai tari:))
Sunt mai multe, da` astea-s cele mai tari:))
Wednesday, May 13, 2009
Tuesday, May 12, 2009
Sunday, March 1, 2009
1 Martie Fericit!

"Martisorul" is a romanian tradition which celebrates the first day of spring. It is considered a symbol of luck and happiness, made from two pieces of thread forming a small bow. The colors are red and white, the red symbolizes the spring and the white symbolizes the winter. The objects that are usually attached to this bow are: a four-leaf clover, a chimney-sweeper, a horseshoe, or a heart and it is offered to women and girls as a thank you.
Monday, January 19, 2009
Friday, January 9, 2009
Copiii spun lucruri traznite:)

De ce circula sangele in corp?
Sangele umbla prin corp, ca sa ii prinda pe microbi si sa-i inece.(6 ani)
La ce folosesc sprancenele?
Sprancenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa nu-i vina fruntea pe ochi.(6 ani)
De ce ne spalam cu sapun?
Noi ne spalam, ca sa dam sapun in ochi la microbi.(5 ani)
Ce sunt amprentele?
Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman degetele acolo si le gaseste politia.(8 ani)
Ce este sufletul?
Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfurie si ii lasi prajituri si lu'
ala mic.(8 ani)
Sufletul are o forma de inima.(8 ani)
Ce este tristetea?
Tristete inseamna cand un om vine la altul si bea mult.(7 ani)
De ce se pun potcoave la cai?
La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, ca atunci cand pune frana calul se intepeneste in potcoave.(9 ani)
Ce inseamna cuvantul "modern"?
Modern e cand vezi ceva frumos si e scump si n-ai bani.(7 ani)
Cum se face parfumul?
Parfumul se face din apa, dop si din parfum.(5 ani)
Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele, daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne intelegem?
Pasarile sau animalele vin unele langa altele si vorbesc in soapta si noua ne spun
numai "miau".(10 ani)
Ce este timpul?
Timpul este o vreme care trece tot timpul.(5 ani)
Ce sunt buruienile?
Buruienile sunt niste plante folositoare doar lor.(12 ani)
Ce este acela un secret?
Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie militia.(6 ani)
Ce este zambetul?
A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau.(8 ani)
A zambi este cand niste oameni rad cu gura inchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc.(7ani)
La ce foloseste steagul?
Steagul foloseste, ca atunci cand veneau turcii peste noi, ei nu stiau pe ce tara veneau si atunci noi le aratam steagul si dupa aia ei stiau.(8 ani)
Ce este acela un minister?
Minister inseamna, ca sa te duci acolo sa te razbuni.(9 ani)
Minister este o incapere mare unde se aduna toti ministrii ca sa faca sedinte pentru a imbunatati cartierul lor.(9 ani)
Ce este igiena?
Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa.(7 ani)
Din ce se face sapunul?
Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc.(6 ani)
De ce isi fac oamenii cadouri?
Oamenii isi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti.(7 ani)
De ce da dirijorul din maini, cu un bat, cand dirijeaza?
Dirijorul da din maini, ca sa arate ducerea sunetului.(11 ani)
Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate cu degetul, la ala care canta cu contrabasul ca sa vada cum merge simfonia.(10 ani)
De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte pasari?
Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, cand ii vine sa il faca. (10 ani)
Tuesday, October 28, 2008
Monday, October 13, 2008
Funny Pics

Cel mai tare cadou de nunta. Are you listening?:)

Pepsi vs. Coca-Cola

Ha!

Thank you for noticing.

Daca vrei sa faci o schimbare la masina, nu te avanta la ceva dramatic, ia exemplu.
Funny,old and bad mirror. Eu cred ca ar trebui sa-si cumpere alta.
Funny gun.
Saturday, September 20, 2008
Brush-uri sub forma de gene si buze pentru Corel PSP X2

Paint Brush-ul are mai multe forme, care folosesc la diferite stiluri de desenat ori colorat. Chiar pentru a crea anumite modele, mai simplu. Exista Brush-uri sub forma de gene sau buze, care nu sunt incluse in programul initial. Dar le poti downloada de mai jos:
Pentru a le instala in program:
1. Download-eaza si Unzip-eaza fisierul.
2. Browse in My Documents --> My PSP Files--> Brushes.
3. Dai Paste la fisilere si/sau la Folderul care contine toate fisierele in Directorul Brush.
4. In cazul in care aveai programul deschis, restarteaza-l.
Enjoy!;)
Cum sa schimbi culoarea ochilor in Corel Paintshop Pro X2
Un scurt si simplu tutorial pentru a schimba culoare ochilor, exemplificat prin poze.
1.Incepem prin a incarca poza in program, din meniul File, click Open, apoi alegi poza.
2.Apoi selectezi "Freehand Selection Tool" si trasezi linii in jurul ambilor ochi. Ca sa mentii selectia, tii apasat butonul Shift.

3.In partea dreapta, in meniul Layers, o sa vezi varianta micsorata a pozei pe care o editezi. Apesi click dreapta si din lista care se deschide selectezi Duplicate. Apoi in acelasi timp apesi Shift+L. Din fereastra care se deschide alegi culoarea. In poza pe care eu am folosit-o am ales culoarea albastra. Poti alege alte culori din meniul Settings sau ajustand din Hue si Saturation. Dupa ce ai ajuns la rezultatul dorit click Ok. Si din nou din meniul File, click pe Save As.. asta daca nu vrei sa inlocuiesti poza originala, o denumesti altfel si o salvezi.
Rezultat:
1.Incepem prin a incarca poza in program, din meniul File, click Open, apoi alegi poza.
2.Apoi selectezi "Freehand Selection Tool" si trasezi linii in jurul ambilor ochi. Ca sa mentii selectia, tii apasat butonul Shift.

3.In partea dreapta, in meniul Layers, o sa vezi varianta micsorata a pozei pe care o editezi. Apesi click dreapta si din lista care se deschide selectezi Duplicate. Apoi in acelasi timp apesi Shift+L. Din fereastra care se deschide alegi culoarea. In poza pe care eu am folosit-o am ales culoarea albastra. Poti alege alte culori din meniul Settings sau ajustand din Hue si Saturation. Dupa ce ai ajuns la rezultatul dorit click Ok. Si din nou din meniul File, click pe Save As.. asta daca nu vrei sa inlocuiesti poza originala, o denumesti altfel si o salvezi.
Rezultat:
Monday, September 15, 2008
Wtf?!
Ma indoiesc ca mai e cineva care sa nu stie de:Ce-o fi in capul ei? Eu cred ca ori e ger ori canicula, de nu reuseste sa supravietuiasca nici un neuron. Saracul animal!
Subscribe to:
Posts (Atom)





